Výsledky december 2014

Konečne mesiac podľa mojich predstáv a to aj napriek tomu, že veľkú časť z neho môj cooler shitrun pokračoval.

dec2014

Ciele na december

Všetko splnené s prehľadom, ku koncu mesiaca som bez problémov hrával 2k VPP denne

 • VPP na Pokerstars: 44147/44131
 • Rake na William Hill: 1571/1500 USD

 

Výsledky

Odohral som 131 hodín / 96.451 rúk

 • Hra: 8.747 USD
 • MTTs: -215 USD
 • Ďalšie príjmy (bonusy/coaching): 7.355 USD
 • Výdavky: 30 USD

Celkom: +15.857 USD

Som šťastný ako blcha :). Dúfam, že sa podarí niečo takéto replikovať v novom roku. Na mojej hre sa nič zásadného nezmenilo, pár vecí som vylepšil ale boli to drobnosti. O to prekvapujúcejší je rozdiel vo výsledkoch. Pocitovo som si aspon zo začiatku oveľa menej nabiehal do coolerov a pravidelne som vyhrával veľké poty. Teraz je už len otázka čo je normálne – to ako mi to chodilo 5-6 mesiacov predtým alebo to ako to išlo začiatkom decembra. Uvidíme.

 

Štúdium

Pre veľkú volume hry nebol dostatok času na hlbšie zmeny v hre, takže som len pokračoval v cepovaní cbetting stratégie, ktorú som zaviedol v novembri.

Snažím sa trochu viac dať na HUD než predtým, hlavne v spotoch kde calldownujem. Začal som dôslednejšie sledovať notecaddy notes na hráčov a odchyľujem sa výraznejšie od GTO calldown frekvencií keď vidím, že majú málo bluffov.

Viac x/r-ujem turny OOP ako pf agresor proti ľuďom čo majú nízky fold to flop cbet – teda radi floatujú – toto som v minulosti proste bareloval a prichádzal o value z ich stabov.

Dôsledne si označujem ľudí, ktorí mi nefoldujú a mením proti nim svoju bluffing i value betting stratégiu. Zaviedol som si colorcoding – oranžová = nefoldne 2 streetovo druhý pár, červená = nefoldne 3 streetovo druhý pár. Keďže dosť často 2 a 3 streetovo bluffujem, tak mať túto info je pre mňa dôležité, nehovoriac už o možnosti tenšie valuebetovať keď viem, že dostanem call.

 

Poznámky

V meditácii s pomocou aplikácie Headspace stále pokračujem – už okolo 50 dní bez vynechania. Meditujem hneď ráno, aktuálne idem modul, ktorý ma učí meditovať samostatne – teda je stále menej a menej pomôcok. Dnes som už išiel prakticky úplne sám, len mi to povedalo, teraz začni a teraz skonči.

Ešte 1-2 mesiace tú aplikáciu budem používať, pretože pred meditáciou dávajú zaujímave tipy a po meditácii “domáce úlohy”, ktoré pomáhajú prenášať mindfulness do bežného života. Tieto úlohy zatiaľ úspešne zabúdam realizovať 🙂 a spomeniem si na ne vždy až na ďalší deň pri meditácii.

Tretie oko sa mi zatiaľ neotvorilo, ale pri hre pozorujem väčší kľud a pocit prítomnosti, zdá sa mi, že sa dokážem dlhšie a lepšie sústrediť a tiež sa vrátiť k sústredeniu ak ma niečo vyruší/rozptýli. Zatiaľ sú to len drobné zmeny – nič čo by zo mňa spravilo zen crushera.

Lepšie sebauvedomenie sa, resp snaha oň ma tiež priviedla na pár vecí, o ktoré sa chcem posnažiť

Mental game – teším sa keď vyhrám veľký pot a som smutný keď pot prehrám, aj v klasických pf flipoch, ktoré by mnou hýbať nemali. Chcem sa naučiť reagovať na kvalitu mojich rozhodnutí a nie na výsledok handy. Skúsim nájsť zodpovedajúce tipy v Tendlerovi a vytvorím si bojovýá plán ako sa v tomto preprogramovať.

Strava – som úplne hlúpy. Jem jedlá, ktoré mi spôsobujú žalúdočné problémy len preto, že mám na ne chuť. Princípy meditácie chcem využiť aj tu – chcem sa sledovať a vypustiť zo stravy jedlá, ktoré mi nerobia dobre. Zároveň meditácia môže pomôcť riešiť aj túžbu po veciach/jedlách a ako si ju uvedomiť a nie jej proste podľahnúť.

Denný režim už mám rozumne vycepovaný – budem hrávať hlavne doobeda, tak ako doteraz, chcem sa ale zamerať na automatizáciu začiatku dňa. Hlavne vylúčiť kontrolu inboxov a proste bez zaváhania prechádzať svoju rannú rutinu od meditácie cez cvičenie, prípravu raňajok a začatie session. Tieto veci by som chcel robiť každé ráno ako robot, bez nutnosti robiť rozhodnutia, neodčerpávať si energiu pre rozhodovanie sa a tiež nenechať strhnúť nejakým random článkom na nete a o 10-tej zistiť, že ešte nemám nič odohraté

Dodržiavanie rannej rutiny by mi malo priniesť viac času na štúdium a písanie článkov  na blog.

 

Plány na január

Dávam si len 2 ciele

 • VPP na Pokerstars: 30k
 • Schudnúť: 5kg

GL všetkým.

 

 

 • SATAN

  gratulujem, velmi pekny mesiac a este krajsie zakoncenie roka ! prajem ti nech to takto ide cely rok 2015 🙂 ticho sledujem a zavidim

  • Martin Dragun

   vdaka

 • Gappa

  Velká gratulace! Velmi zasloužené. Popravdě, dával jsem ti tak 50%, ale doufal, že to dáš. Není to tvůj rekord v počtu hand za měsíc? Byla nějaká krize? Máš nějaký dlouhodobější plán (horizont půl roku), kam se chceš v pokeru dostat a jak by měl vypadat tvůj ideální pokerový den?
  PS: Já mám přesně opačnej cíl: 5kg přibrat, ale ne za měsíc, ale za rok. 🙂

  • Martin Dragun

   vdaka, bolo to prekvapujuco v pohode, hral som myslim kazdy den, prestavky mi nechybali. Plan na 2015 spisujem do zvlast clanku, zajtra ho snad dokoncim.