Výsledky október 2014

Ani na slanú vodu som nezarobil :). Posledné 4 dni som dropol 5000USD, rakeback nabehne až ďalší mesiac – no tragédia 🙂

oktober2014

Ciele na október

V tomto sa celkom darilo, veľmi mi pomáha, keď plnenie svojich cieľov každý deň updatujem na PokerStrategy a PokerPortali. Neviem či to vôbec niekto číta, ale mám pocit, že sa musím snažiť, aby som si nespravil hanbu :).

Tento trik používam už 2 mesiace a priniesol do môjho života veľké zmeny.

 1. Odvykol som si od sladkostí – dokonca sa mi zdá, že mi prestávajú chutiť. Síce sa na sobotu (vtedy mám sladký deň) vždy veľmi teším, ale keď si to sladké potom dám, tak mi to nepríde také chutné ako som si vysníval/pamätal.
 2. Naučil som sa hrať volume – myslím, že dokážem pravidelne dávať viac ako 100 hodín mesačne a to je jedna z najdôležitejších vecí ak sa chcem pokrom naozaj dokázať uživiť.

Hra: 133/120 hodín (splnené)
Beh: 20/20 dní (splnené)
Nejesť sladkosti a pšeničné výrobky: 27/25 dní (splnené)
VPP na stars: 19,6/30k
Rake na WillHill: 1504/1500 (splnené)
Analýzy 3b cbet spotov: 31/31 (splnené)
Videá pre PokerStrategy: 3/3 (splnené)

Ciele som teda vo veľkom splnil s výnimkou VPP na Stars, ale aj tam som zatiaľ ešte on-pace na dokončenie 200k milestone bonusu do konca roku.

 

Výsledky

S rakebackom/bonusom z PokerStars to bude cca BE ale ten nabehne až ďalší mesiac. Čiže nie je to úplne na slučku, ale oslavné tanečky sa rozhodne konať nebudú.

Odohral som 133 hodín / 63.800 rúk

CG: -4108USD
MTTs: +1588USD
Bonusy: +924USD
Coaching poskytnutý: +756USD

Coaching prijatý: -990USD
Ďalšie náklady: -69USD

Celkom: -1899USD

Štúdium

Dal som si spraviť Pokermetrics analýzu databázy od Alana Jacksona. Používam už dlhú dobu jeho HUD (Alan Jackson Advantage – predtým NoteCaddy Advantage) a páčia sa mi aj jeho videá. Poslal som mu posledných 220k rúk a dostal som od neho „potešujúcu“ správu, že moja aktuálna winrate (vlastne lossrate :)) určite nekorešponduje s kvalitou mojej hry a že musím runovať pomerne strašne.

Dodalo mi to trochu sebavedomia, čo je ale hlavné – dostal som zoznam oblastí hry v ktorých moja winrate výrazne zaostáva za vzorkou winning ZOOM regov, s ktorými moju hru Alan porovnával. Tieto oblasti plánujem v novembri podrobne preskúmať a zlepšiť sa v nich. Sú to:

 • nízka winrate s flopnutými TPTK+ – pravdepodobne kombinácia nízkej betting frekvencie a nízkeho sizingu
 • river OOP valuebetting – nízka betting frekvencia
 • turn + river calldowny v 25bb+ potoch vs 60%+ betsizy – hlavne s value rukami (2pair, low flush) – môže byť že tie výsledky sú zlé kvôli variance, preskúmam hlbšie
 • multiway poty – nízka agresivita, zlá winrate
 • doladenie pf rangeov

 

Poznámky

Pustil som sa s vervou do coachingu. Mám niekoľko študentov, zatiaľ je to pre mňa skôr stratová záležitosť, keďže v priemere na 1 odcoachovanú hodinu mám ešte viac ako 2 hodiny prípravy 🙂 ale chcem dať študentom maximum value a čo najviac im pomôcť. Predpokladám, že časom tú prácu zefektívnim.

Riešim ešte nejaké veci ohľadom predaja firmy, do konca roka to snáď uzavriem a budem mať ešte bezstarostnejší život.

Potrebujem sa dať fyzicky dokopy, bolí ma achilovka a už 2 týždne ma nepúšťa zaseknutý krk – vybavím si nejakú terapiu a nebudem nejaký čas behať, aby som sa dal do poriadku.

Rád by som schudol – posledné 2 mesiace, počas ktorých som behal a nejedol sladkosti a pšenicu ma posunuli správnym smerom, schudol som asi 3kg, ale asi by bolo fajn to trochu akcelerovať.

Stále upravujem svoj denný režim, dĺžku jednotlivých sessions sa snažim doržať okolo 1 hodiny, nedokážem sa sústrediť dlhšie, po hodine potrebujem pauzu (vtedy robím niečo manuálne mimo PC) a po 20-30 minútach môžem hrať ďalšiu session. Snažím sa dať pred obedom 2 sessions na PS (=1k VPP). Večer hrám ďalšiu 1-2 sessions, väčšinou na iných herniach. Okrem toho sa snažím zaviesť pondelok ako voľný deň, kedy nehrám vôbec, alebo len minimálne a riešim skôr RL veci, píšem na blog a podobne.

 

Ciele na november

VPP na Pokerstars: 33k
Rake na William Hill: 1500 USD
Štúdium: 60 hodín
Denne aspoň 1 hodinu športovať alebo zabávať sa vonku so synom

 

Hacking

Metriky na posúdenie kvality hry

 

 1. vyšiel update mozgu PokerSnowieho – od toho si sľubujem lepšie hodnotenie hry na základe importnutých HHs. Myslím, že ako jedna z foriem rýchlej kontroly hry to môže poslúžiť celkom dobre. Napríklad chcem skúsiť naimportovať vyfiltrované ruky zo spotov, v ktorých mám podla podľa Pokermetrics zlú winrate – možno mi to pomôže presnejšie/rýchlejšie identifikovať problém.
 2. Pokermetrics – ako som písal, dostal som podrobný report Pokermetrics od Alana Jacksona – je to super nielen v tom, že som dostal zoznam spotov, kde pravdepodobne robím chyby a stojí ma to veľa peňazí. Tento report je totiž vlastne kolekciou stoviek situácií (filtrov) s tým, že ku každému je tu uvedené akú winrate majú v tejto situácii winning (v mojom prípade ZOOM) regovia s overall winrate 5bb/100 na veľkej vzorke. Tým pádom dokážem izolovať časti hry a rýchlo skontrolovať či v určitom spote zaostávam resp. po zmene hry a odohratí určitej vzorky zistiť či som sa zlepšil. Samozrjme mi to pomôže aj s hľadaním chýb v hre mojich študentov.

 

Spánok

Pre problémy s rannou ospalosťou som ako experiment posledné 2 týždne v mesiaci spal okolo 8h a cítim sa takto oveľa lepšie. Napriek tomu, že prídem o čas, ktorý som venoval písaniu blogu (preto tento mesiac bolo menej článkov) rozhodol som sa ponechať dĺžku spánku na 7,5-8h tak ako som bol aj predtým dlhodobo zvyknutý. Za ten skvelý pocit to stojí. Na písanie blogov si nájdem iný čas – pravdepodobne moje (semi)voľné pondelky.

 • Clive Bixby

  Nemohl bys prosim te nahodit i (podrobnejsi) staty, jake mas treba za posledniho ctvrt roku? Raise first, 3b, ft3b, 4bet, cbet, fcbet wtsd, wasd, raise cbet, x-raise,…just curious a pro porovnani.

  • Martin Dragun

   Tu su moje stats od zaciatku „pro“ hrania (od maja) – call me delusional – ale ja stale verim ze som winning hrac. Vdaka bohu za 9k rakeback 🙂

   • Clive Bixby

    Won at SD 54,6 a takhle minus? 🙂

    • Martin Dragun

     to mas tak ked vyhravam len male poty a velke prehravam

     • Clive Bixby

      Hej, jasne. Asi teda bude problem hlavne ve 3b spotech?

     • Martin Dragun

      praveze nie, nevyhravam dostatocne vela s TPTK+ v single raised potoch – je to kombinacia mojej OOP river overtrickiness (= idem si po x/r ale super checkne back) a toho ze proste super ma lepsie castejsie nez by mal mat

 • Martin Dragun

  Tu su moje pozicne stats od zaciatku mojho „pro“ hrania. Call me delusional – ale stale verim, ze som winning hrac 🙂

 • Gappa

  Být přes 200k hands BE je masakr, ale když si vybavím video od Iambankera, kde ukazoval, co dokáže variance, tak asi tě prostě čapla za gatě.. Mohl bys postnout i celkový graf zoom NL100+?

  O tom spánku je to zajímavé. 6h mi přišlo dlouhodobě docela nereálné, i když věřím, že jsou lidi, kterým to fakt stačí.

  • Martin Dragun

   viem ze je co zlepsovat takze to nepripisujem cisto len variance ale myslim ze bude mat velky dopad, dnes som zacal podrobne analyzovat svoju hru so silnymi rukami lebo tam stracam najviac value. Nejako to rozuzlim 🙂

   prikladam graf vsetkeho co som kedy na zoome odohral je to od nl100 do nl500

   spanok som testoval rpeto lebo som sa docital z viacerych zdrojov ze aj 5-6h by malo byt v pohode ale asi som uz proste zvyknuty na dlhsi spanok – ked som spaval 6h mal som pocit ze vsetko je ok az na to zivanie pocas hrania (btw to mi ostalo aj pri 8h spanku len menej intenzivne) az ked som par dni spal 8h tak som si uvedomil ze vobec to nebolo vsetko ok, s dlshim spankom sa citim ovela lepsie