Výsledky september 2014

Úspešný mesiac za nami, z pohľadu výsledkov to nebolo nič moc, stále sa mi zdá, že nerunujem dobre, ale malo to už svoje momenty ako za starých čias.

september2014

Počas mesiaca som zmenil počítanie rakebacku v Holdem Manageri, resp vypol som plošný rakeback, keďže na žiadnej herni ho reálne nemám, všade je nejaké forma VIP programu a ja si budem nahadzovať bonusy a odmeny vtedy keď ich reálne dostanem na účet. Na PokerStars je napríklad veľký rozdiel v tom či stihnem nahrať 200k VPP na milestone bonus alebo nie a ja chcem mať presné čísla. Pre túto zmenu mi tento mesiac vychádza nižší príjem z RB, ale vyrovná sa to v budúcnosti.

Na začiarku mesiaca som si dal tieto 3 ciele:

 • Odohrať 100 hodín
 • 20x ísť behať
 • 25 dní nejesť sladkosti

S hrdosťou na samého-seba-sa oznamujem, že som splnil všetky ciele. Odohral som 102 hodín 6max cash games (52k rúk), odbehol 100km (20x5km, cca 8,5-9kmh rýchlosťou čo je pokrok zo začiatku mesiaca kedy som tých 5km ani nezvládol naraz) a sladkosti som nejedol 26 dní. Myslím, že som spravil veľký krok smerom k profesionalite.

Počas tohto mesiaca sa začal rysovať denný program, ktorý mi myslím umožní efektívne využívať môj čas.

4:10 budíček, raňajky, prebratie sa k životu
4:50 písanie blogu alebo nejaké analýzy
6:40 budenie rodiny, príprava raňajok atď
7:40 krátka session review a hra – traffic takto ráno býva len na ZOOMe. S týmto mám ešte dosť problém, často sa zaseknem na niečom a začnem hrať až o 9:00 alebo aj neskôr – treba doladiť.
11:30 beh
voľno
17:00 – coaching alebo prípravy coachingov
19:00 – hra – ipoker
21:00 – večera, zápis výsledkov, plán ToDo na ďalší deň atď
22:00 – spať

Čo sa mi neosvedčilo/problémy:

 • timer na dĺžku sessions, skúšal som hrať 50 minút a potom si dať 5-10min prestávku a opakovať to. Nedarilo sa mi to dodržiavať, často som sa pristihol, že pozerám na čas kedy už budem môcť skončiť (to mi príde dosť kontraproduktívne mindsetovo) prešiel som na náhodné krátke prestávky a v pohode
 • nedarí sa mi začať session v naplánovanom čase, príliš často mi do toho niečo vlezie – dlhšie píšem blog, alebo sa pustím vybavovať maily a podobne.
 • ráno počas session bývam ospalý – nie je to problém dĺžky spánku, toto isté sa mi stávalo keď som spával 8 hodín. Akonáhle zapnem poker, tak začnem zívať ( taká nuda to je? 🙂 ) a horšie sa sústredím. Redbull light funguje, ale radšej by som použil niečo prirodzenejšie, káva mi nechutí, testujem rôzne čaje a guaranu, ale zatiaľ som nenašiel nič dostatočne stimulujúce. Čo sa zdá, že na prebratie funguje je ísť si hneď ráno zabehať – ale zase je to veľký zabijak času – samotný beh zaberie síce len okolo 35 minút, ale réžia okolo pridá často ďalšiu hodinu – neviem ako je to možné, musím to zefektívniť.

 

Plán na ďalší mesiac

Chcem pokračovať v dobre našliapnutom smere. Cieľ je každý mesiac niečo vylepšiť. Mám veľa skúseností so stanovovaním si priveľa cieľov a následnom zlyhaní ale po tak úspešnom septembri asi neodolám 🙂

 • Hra: 120 hodín
 • Beh: 20 dní
 • Nejesť sladkosti a pšeničné výrobky ( s výnimkou obalu na rezňoch 🙂 ): 25 dní

Okrem toho si chcem stanoviť nejaké čiastkové ciele, z ktorých väčšina je už v týchto 3 vlastne schovaná

Nazbierať 30k VPP na PokerStars – ak sa mi podarí udržať toto tempo, dopracujem sa do konca roka k 200k VPP milestone bonusu – bola by škoda to nestihnúť

Nahrať 1,5k rake na WilliamHill – v septembri som nazbieral nejaké PokerStrategy diamanty v hodnote 225USD a ak si ich chcem udržať, rozmnožiť a dostať ich vyplatené potrebujem nahrať mesačne až do konca roka takýto rake.

Denne rozanalyzovať aspoň jeden 3b board -viď http://www.dragun.sk/2014/09/oprava-cbetting-strategie/

Natočiť 3 videá pre PokerStrategy – materiál už mám, pôjde o pokračovanie série so Satanom, len to ešte treba doladiť a skontrolovať. Mám aj veľa ďalších nápadov len si na to nájsť čas (asi by som mohol použiť okno na coachingy 17:00-19:00 v dňoch kedy nebudem mať študenta ani sa nebudem potrebovať pripravovať na ďalšiu coaching session)

Pripraviť štandardy pre coaching – o tomto sa rozpíšem v samostatnom článku, ako teaser by som chcel uviesť nejaké svoje nápady. Chcem si pripraviť určité široko použiteľné témy, ktoré budú dostupné za zníženú cenu, prípadne aj skupinovo (lebo sú časovo efektívnejšie – nepotrebujem sa na ne pripravovať pred session), každá coaching session by mala mať ako výstup videozáznam a moje materiály – slides, osnova, poznámky. Chcem spraviť štartovací balík – niečo ako: analýza stats z databázy, session review, výber tém na ďalšie štúdium za nejakú ľudovú cenu.

Začať písať krátky e-book o tom ako si vytvoriť preflop range – na toto narážam s veľa študentami a bolo by fajn ak by si nemuseli na takúto basic vec platiť coaching, ale spravili by si to vopred sami podľa knižky. Ebook chcem tiež použiť ako odmenu za prihlásenie sa do môjho mailing listu (coming soon)  bude obv zdarma.

 

Recap cieľov

 • Hra: 120 hodín
 • Beh: 20 dní
 • Nejesť sladkosti a pšeničné výrobky: 25 dní
 • VPP na stars: 30k
 • Rake na WillHill: 1,5k
 • Analýzy 3b cbet spotov: 31
 • Videá pre PokerStrategy: 3

 

Hacking

Metriky na posúdenie kvality hry – žiadne novinky

Spánok – spávam niečo pod 6,5h denne a zatiaľ viacmenej v pohode. Nepotrebujem dospávať, aj keď si nenastavím budík, tak sa väčšinou zobudím po 6-7h. Neplánujem sa pokúšať ísť s dĺžkou spánku výrazne dole (možno tak na 5h:45min v priemere a aj to postupne – behom pár mesiacov), predsa len je to dosť rizikové.  Hlavne potrebujem vyriešiť rannú ospalosť počas session, o ktorej som písal vyššie.

Rád by som zvýšil kvalitu spánku – aktuálne sa pohybuje okolo 60%. Myslím, že už mám dostatočnú vzorku na používanie štupľov do uší a ukázalo sa, že ku kvalite spánku neprispievajú, potrebujem niečo nové na testovanie. Tento mesiac skúsim krátku meditáciu/autogénny tréning pred spaním – aj keď sa obávam či vôbec niečo stihnem, večer totiž zaspím za pár minút tak s uvoľňovacím cvičením to bude iné turbo :).

Tiež chcem pretestovať to ranné behanie – koľko mi zaberie času, či ma dostatočne preberie, či nebudem potom unavený pri hre – snáď bude ráno dosť svetla a nezahluším sa niekde.

GL – Crush it!

 • Gappa

  Gratuluju k úspěšnému měsíci! Jaký to je pocit, když splníš vše, co si za ten měsíc stanovíš? Co bylo nejtěžší? Máš slušný náběh, jen to nepřepálit. Jsem zvědavý na výsledky ze října.

  • Martin Dragun

   vďaka 🙂

   pocit je to skvelý, čakal som že najťažšie bude nejesť sladkosti ale zvládol som to prekvapujúco dobre – vlastne nič z tych cieľov nebolo problematické, uvidíme ďalší mesiac, je možné že som to prehnal ale dám do toho všetko 🙂

 • Adam

  čau, k tomu rannímu běhání: já jsem děsně línej, a hlavně po ránu, takže jsem to dělal tak, že jsem si vždycky večer připravil věci na sebe k posteli a ráno jako první věc jsem se do toho oblík, jen si umyl oči a šel běhat. po návratu hned do sprchy, pěkně vlažnou vodu a ochlazovat co to de, hodit boty vyvětrat, oblečení taky nebo hodit do prádla a hotovo, žádný sraní kolem. tohle mě ráno vždycky parádně nastartovalo, ale přes prázdniny lenost zas vyhrála, musim se k tomu vrátit.

  • Martin Dragun

   testol som to dnes, začal som hrať a zíval som každých pár minút tak som o 10tej vybehol dal si 5km, a hneď sprcha – zabralo to 1h 20 minút kým som bol opňť v stave hrať – damn. Ja mám trochu problém, že musím sa sprchovať dlhšie a v úplne horúcej vode inak ma svrbí ešte 15 minút celé telo a je to na zbláznenie. V horúcej vode je všetko ok, akurát sa potom ešte 10-15 minút potím ako kôň.

   v konečnom dôsledku je to jedno ten čas niekde počas dňa tomu aj tak musím obetovať takže to nie je strata

 • Clive Bixby

  Pekne, gratuluju.
  Proc sis stanovil budik uz na 4:10? Jsi zvykly vstavat tak brzo, nebo jsi to umele posunul? Nemam to overene, ale mam pocit, ze cim drive rano vstanu a cim dele je rano tma, tim vice jsem ospaly.
  Starting package je urcite dobry napad, kdyz mas tak rad ty standardy 🙂

  • Martin Dragun

   dik, som zvyknuty chodit spat o 22:00. Pracovnu mam v pivnici bez okien takze to ci je vonku tma alebo nie nevnimam

   • Clive Bixby

    V pracovne bez oken (denniho svetla) bych zmagoril 🙂
    Jen namatko jsem vygooglil:
    U významné části populace při takovém deficitu denního světla vznikají charakteristické příznaky a obtíže, jako zvýšená únava, ospalost, snížená aktivita a výkonnost, apatie, růst tělesné hmotnosti, bolesti hlavy atd.

    • Martin Dragun

     ja som asi jaskynny typ 🙂 mne sa tu paci

     • Martin Vall

      super blog yegon :), mohol by si niekedy zverejnit tu svoju pracovnu bez okien celkom by som ju rad videl 🙂

     • Martin Dragun

      natocim mini jaskynne mtv cribs – cely dom sa mi kvoli tomu upratovat nechce 🙂

      este teasnem, ze to tu mam naozaj cool

 • Matej Fuchs

  Ahoj Yegone. Parádní blog, jen tak dál. Já chodím běhat taky před obědem a máš pravdu, že ta režie okolo mě taky zabírá dost času. Musím se nad tím taky nějak zamyslet a zefektivnit to. Každopádně píšu proto, abych poradil čaj Nguen (jo, stejně jako se jmenuje polovina Vietnamců). Je to klasickej zelenej čaj co dostaneš v každý číně k jídlu. Dá se to sehnat právě u nějakejch ťamanů 🙂 Je to megalevný a na mě to po ránu docela funguje 😉 (+ někdy do snídaně guarana) ! Good Luck

  • Martin Dragun

   dík, otestujem. Zatiaľ som skúšal Maté s guaranou, assám, nejakú železnú bohyňu a pu erh – nič mi to nerobilo. Teraz som nakúpil klasické čierne earl greye a uvidím, pamätám si, že mi to kedysi dokázalo rozbúchať srdce. Jeden čas som mal nejaký indický granulovaný sypaný čaj a ten stačilo preliať a bol čierny ako káva len neviem už čo to bolo.

 • Clive Bixby

  Jedna do placu: kde kupujes/kupujete handy na iPoker (pokud teda vubec kupujuete…)? Ja kupoval naposledy na handhq, ale byly relativne hodne stare (kolem 3 mesicu myslim).

  • Martin Dragun

   kupovat handy je predsa proti Terms and conditions herni

 • Gappa

  Jinak to vstávání ve 4:10 mě dost udivilo, obzvlášť vzhledem k tvé často zmiňované lennosti bych čekal budíček třeba na osmou. Takhle jsi vstával celé září? A dřív také tak brzy? Přijde mi to děsně brzy. I těch 6h spánku se mi zdá málo, ale to už je nejspíš dost individuální. Trochu jsem s tím experimentoval a 6h jsem vydržel tak 2-3 dny po sobě, pak jsem se cítil už nesoustředěný a unavený. Těch 7h mi dlouhodobě přijde celkem ok.

  • Martin Dragun

   Ja nevydržím ráno dlho v posteli – keď sa zobudím tak vstanem, vždy som vstával skoro a nevadilo mi to. Dlhodobo som mal režim, že som spal od 22:30 do 6:00 a budil som sa sám bez budíka. Nechcem chodiť spať neskôr z rodinných dôvodov 🙂 a chcel som skúsiť pridať si trochu času ku dňu, skoro ráno mi príde ideálne, ostatní spia, mám kľud. Stále to testujem, mám pocit, že mám mierny deficit spánku, ak sa mi nepodarí spánok skvalitniť tak možno pridám na 6,5hodiny. Uvidím, zatiaľ to funguje a ráno toho dosť spravím.

 • wwo16

  co tak skusit crossfit? martin horniak by ti isto doporucil to:) asi ti je trosku znamy… samotny trening ti zabere presne hodinu to ako sa vysuchces je uz na tebe… je to powerfull … cvicim to ja ..zhodil som 25kg:) a posilnis cele telo a.k.a budujes celkovu silu cize ti to doda ovela viac energia ako ked len behas:)

  • Martin Dragun

   odhadujem, ze by mi to zahralo cca 2-3x tolko casu ako beh – to sa mi momentalne zda dost vela

   skusal som nejake cvicenie aj doma ale nedari sa mi pri tom ostat, beh sa mi dodrziava lahsie, v buducnosti by som to ale rad skusil – mozno na buduci rok ked sa ustabilizujem a doriesim/zjednodusim si zivot

   • wwo16

    je to velmi dobre… ja som to prave zacal robit aj kvoli uspore casu + brutalne vysledky:) dokonca som sa prestahoval blizsie k gymu:D aby som skratil cas na uplne minimum:D co sa tyka cvicenia tak urcite najefektivnejsie co moze byt… hlavne itak treba upravit stravu a ten rezim…spravna strava ti vie pridaj velmi vela energie ..vysadil by som redbull a tieto hovadiny uplne..pridaj radsej nieco ako jablka, bananas:) a vela zeleniny..popripade horku cokoladu (70-80%)ta ti doda energiu ktora ti vydrzi dlhsie

 • Čau Yegone, přestože už nepokeruju, tvůj blog mě baví (ach ta nostalgie). Předpokládám, že spoustu z toho co mě napadlo sdílet už znáš, nicméně pokud by ne, mohlo by přijít vhod.

  Co se mi osvědčilo + na co slyším chválu:
  – Ranní jídlo spíš vlhké, mírně zásadité a z části fermentované konzistence.
  – Důvod: tělo během noci opravuje komplet nešvary, vypotí dost tekutin a pro hladký náběh do nového dne to chce ho zavodnit + dodat lehce vstřebatelné stavební látky.

  1. Ranní nápoj ještě před snídaní (tzv. rozjížděč zažívání)
  • bancha čaj (vyvážený co se minerálů a vitamínů týče, přirozeně bez tejnu)
  • bancha čaj + umešvestka (kyselá umeboška je výborná coby nakopávač/v kombinaci s shiso listem (v němž je naložená) – výbornej zdroj minerálů/čistí/léčí).
  • bancha čaj + zázvor (zázvor pomáhá rozšířit cévy, připravuje na výkon).
  • bancha čaj + obilný sirup + umeocet (lžička sirupu + pár kapek umeocta = vyvážená kombinace super kvalitního alá energetického nápoje)

  pozn: existují i vyloženě léčivé věci po ránu, ale to už by byla vyšší dívčí (např. Ume-Sho-Kuzu atd.)

  2. Snídani obecně ve stylu:
  • Polévku – postavit na kvalitní zelenině (domácí/bio/sezónní) + Miso pastě (ideálně střídat víc druhů) + mořské řasy (opět 5+ druhů střídat) + mořskou sůl.
  • nebo Obilnou kaši – 1 díl obilniny ku 10 dílů vody vařit cca 45 min a buď na sladko (obilné slady/sirupy, oříšky) či na slano (s dušenou/syrovou/kvašenou zeleninou).

  3. Co pít během pokerové session:
  • bacha čaj (nalézt si svou optimální kombinaci, vyladěnou dle aktuálních potřeb – viz výše)
  • innerme nápoj – profi hotový nápoj pro potřeby top sportovců (bancha čaj, zázvor, citron, laktobacily)
  – osobní zkušenost, ověřená kvalita… innerme koncept se nám dokonce zalíbil natolik, že jsme jej s kolegou začali dovážet z Belgie do ČR/SK viz http://www.innerme.cz/Drink.html

  Shrnutí
  -> pro vrcholný soustředěný výkon je ideální být plně vyživený nicméně zároveň ideálně mít co nejlačnější žaludek.
  -> v případě, že potřebuji povzbudit, přidat do čaje rýžový sirup/zázvor/umeocet.
  -> v případě, že nemám nic připraveného je vhodné mít po ruce hotové řešení (innerme tyčinky/nápoj/gel).

  pozn: výše uvedené si lze dnes snadno obstarat v jakékoli zdravé výživě a příprava je v řádu minut.

  Tolik mých 5 centů, držím palce v dalších měsících 😉

  • Martin Dragun

   dik za tipy – pretestujem

   caje som uz skusal vselijake a ziadny povzbudzujuci ucinok som nezaznamenal, potrebujem zohnat a vyskusat nejaky hodne cierny alebo sa naucit pit kavu (fuj)