Výsledky júl 2014

Začnime grafom

jul2014

Ku koncu mesiaca som začal trochu ožívať a hrať objem hodný označenia práca.

Odohratých hodín: 58 (z toho 18h v posledných 4 dňoch)
Odohratých rúk: 37.246
Profit z hry: $1.812
Profit s rakebackom: $3.090

Zhrniem to – takto by som sa neuživil :). Zisk je nižší než moje životné náklady, ale nie som smutný, stále mám pocit, že runujem dosť zle. Naopak hra sa zlepšuje a hlavný cieľ je udržať vyššiu volume. Aj pri takto zlom rune je hodinovka okolo $50, čo by pri rozumnej pracovitosti (100h mesačne +) už dokázalo moje náklady pokryť.

Aktuálne som v SATANovej challenge (pokerportal.sc) a snažím sa odohrať 100h medzi 28.7. a 21.8. kedy odchádzam do Chorvátska na jachtu. Zatiaľ sa mi darí dodržiavať objem práce a veľmi ma to baví – čím viac hrám, tým lepší mám pocit aj zo svojej hry – začínam „cítiť“ situácie. Nemusím už nad vecami toľko rozmýšľať, proste podvedome vieme kde som.

Hrám ľavou rukou – doslova 🙂 – podarilo sa mi pri výmene noža v kosačke dorezať tak, že ma museli šiť, odniesol si to just akurát ukazovák pravej ruky. Našťastie som mal ľavačku na prácu s myšou už natrénovanú, takže NP. Pri takto veľkom objeme hry už je imo ideálne ruky pravidelne striedať, takže o cca týždeň keď bude aj pravačka už fit začnem meniť ruky po každej session aby som si neuhnal nejaké zdravotné problémy z preťaženia.

Plán na ďalší mesiac je veľa hrať a utriasť denný režim, aby ma 5h hry nestálo celý deň. Chem byť schopný robiť ešte aj niečo iné konštruktívne, venovať sa rodine a vtesnať aj 1-2h štúdia do programu.

Najbližších 20 dní sa chcem tiež vyhýbať sacharidom, jednak som už opäť tučný ako prasa (120kg coming … NOT!!!!) a sacharidy sú svine aj na myslenie aj pocit telesnej pohody, tie inzulínové vlny nerobia dobre počas session, takže odteraz len tuk, mäsko a zelenina.

Let’s crush!

 • alpyn

  „odteraz len tuk, mäsko a zelenina“ — fíha, ovocie pre yegona nie je dostatočne dobré? .)

 • admin

  ovocie beriem ako zakusok, nie zaklad stravy – obsahuje vela fruktozy a ja som tucny, to nejde dokopy, takze tak v rozsahu 1-2 jablka denne

  vid napr. https://www.bulletproofexec.com/mark-hyman-on-the-dangers-of-fructose-podcast-144/

 • alpyn

  no nie som nejaký vedecky založený odborník na tieto veci, ale pokiaľ viem, fruktóza je rýchlo a ľahko stráviteľná a po skonzumovaní sa relatívne rýchlo premení na energiu a teda sa neukladá vo forme tuku. to o fruktóze a tučnote považujem za mýtus – poznám (aj osobne) relatívne veľa ľudí, ktorí sa stravujú prevažne ovocím a teda nikto z nich ani náhodou nie je vypasený. avšak, samozrejme, pokiaľ mi niekto ukáže čo i len jedného človeka, ktorý sa dlhodobo stravuje prevažne ovocím a je tlstý, začnem prehodnocovať svoje postoje k fruktóze a tlstosti.

  čo ešte z praxe viem, je toto – sám sa stravujem takmer výlučne iba (čerstvým) ovocím a môžem povedať, že BMI mi rozhodne neprekročí 20, mám ho dlhodobo medzi 17-18. tak isto viem, že keď niekto z mojich priateľov alebo známych po mojich „prednáškach“ o výhodách jedenia prevažne ovocia alebo zeleniny (bez tepelnej úpravy) skúsil hoc aj týždňovú diétu tohto typu – rozhodne to nebolo hladovanie, jedli toho veľa, odhadom 2.5-5kg denne; tak sa značne priblížili k svojej optimálnej (rozumej schudli), tak ~2-7kg.

  neviem, možno to na teba pôsobí príliš „alternatívne“ alebo „ezotericky“ alebo „nevedecky“ alebo ja neviem ako a nerád by som v tomto prípade neefektívne ťukal do klávesnice; je o tom dosť popísaného na internete, ak ťa to nezaujalo, tak v pohode, ale ťa to zaujalo trochu, stačí gúgľovať „fruit diet“ alebo „fruitarianism“ a ak viac, rád podebatujem + poskytnem ďalší background.

 • admin

  No ja sa rozhodne nechcem zivit len burinou, maso mi chuti a nie je nezdrave. Moja telesna rozloha je dana velkym mnozstvom jedla, ktore jem a velkym mnozstvom cukru v tom jedle, ktore mi chuti – preto snaha cukor obmedzit. Fruktoza nie je neviniatko napriek tomu, ze ma nizky glykemicky index.

  • alpyn

   okej, proti chutiam žiaden dišputát. (teda, pokiaľ nie som obeťou tých chutí ja alebo pozemšťania, na ktorých mi záleží a pokiaľ sa kvôli nabaženiu tých chutí nemusí (obrazne povedané) vykácať polovička pralesa.)

   longterm pre mňa nie je dôležitý len v pokri, ale aj v real life a čo sa jedla týka, longterm aspekt (morálna kvázibezúhonnosť + dlhodobé zdravie + celková vitalita) je pre mňa nadradenejší než shorterm aspekt v podobe párminutového chuťového zážitku. tak napríklad odkedy sa stravujem zhruba tak, ako som napísal vyššie, nemám doktora a spávam cca. 4 hodiny denne; čo je dosť rozdiel oproti tomu, kedy som mal doktora a spával ~9 hodín. neviem ako iným, ale mne tie veterníky a mrtvoly a vnútornosti rozhodne nestoja napríklad za ~150 hodín mesačne, ktoré môžem využiť zaujímavejšie než ležaním v posteli (a zároveň nejedávam „burinu“).

   aby bolo jasné — v zásade nemám nič proti jedaciemu štýlu s krédom „naplniť brucho a spať“, sám som také niečo väčšinu života praktizoval. no odvtedy, odkedy som k jedlu začal pristupovať viac racionálnejšie a analytickejšie a menej pudovo a živočíšne; v real life nachádzam väčšiu value a mám naňho 2x toľko viac času.

   • admin

    Nie je mi uplne jasne co chces dosiahnut, ja som si system stravovania, na ktory chcem prejst nevymyslel od brucha, ale nacital som si o nom informacie z pre mna doveryhodnych a na vyskume zalozenych zdrojov. Tie informacie ma presvedcili, aby som to skusil.

    Cela myslienka aktivne agitovat a presvedcit niekoho, ze tvoj stravovaci system je lepsi nez ten jeho je imo stratena. Vacsiu sancu budes mat ak budes robit osvetu ludom, ktori sa ta na to sami spytaju, lebo uvidia, ze si dobre zijes, si zdravy a oni to chcu tiez.

    Plus potom celkom pomoze ak tu propagaciu budes viest trochu inym smerom nez: „si hlupy a zly lebo jes inak nez ja“ 🙂

    no hard feelings

    • alpyn

     „Nie je mi uplne jasne co chces dosiahnut“ — nó, čo ja viem, nechcel som dosiahnuť nič konkrétne, skôr som len písal svoju stratégiu (čím viac stratégií má jeden k dispozícii, tým lepšie si môže vybrať, či?) na túto tému; ale okej, možno to bolo až príliš svojvoľné, príliš podrobné a až príliš na nesprávnom mieste; no jeden nikdy nevie, kedy a kde (a či) kadejaké random thoughts inšpirujú náhodného okoloidúceho.

     „pomoze ak tu propagaciu budes viest trochu inym smerom nez: “si hlupy a zly lebo jes inak nez ja” — tak to aby som popracoval na svojom verbálnom prejave, keď to na teba takto zapôsobilo 😀

     okay, nič to, gl za jedálenským či pokrovým stolom.