Jún 2014

dontpanicMoja pokrová kariéra (ani neviem či sa to tak dá nazvať) nezačala najlepšie.

V skratke: nanič objem a ešte horší výsledok. Mňa ale len tak niečo nerozhodí, preto nielenže sa nevzdávam, ale drží sa ma dokonca veselá nálada a teším sa kedy sa cez tieto problémy pretlačím ako buldozér.

Tento mesiac beriem hlavne ako niečo na čo sa o 30 dní budem môcť pozrieť späť a vymenovať kopec vecí, ktoré som vylepšil.

Tak tak, to som nový ja – nie stav je dôležitý ale cesta :).

Po predaji firmy som si dal pauzičku a 26.5. som si povedal, že je načase začať hrať. Bohužiaľ vývoj bol dosť nepriaznivý, keď som z prvých 17 dní mal 15 stratových, takmer som vyčerpal zásoby peňazí na PokerStars a z pochopiteľných dôvodov neveľmi pociťoval chuť do hry.

 

Výsledky

Tu je graf mojich výkonov na CG stoloch v tomto období

2014-06-cg-graph

Turnajov som moc neodohral, keďže sa zmenšoval roll na herni a nechcel som riskovať, že bustnem a budem musieť depozitovať

2014-06-mtt-graph

Obdobie od 26.5-14.6 bolo strašné, odohral som 22k rúk s winrate -17,14bb/100. Nepamätám sa, že by som kedy mal taký zlý run, cítil som ale, že hrám tak ako obvykle (keď som sa prinútil hrať). Mindsetovo som to zvládal cekom slušne aj keď nejaké nadávky sem tam padli :). Nebežal som ani pod EV ale proste som videl, že nedokážem vyhrať showdown a nič sa s tým nedá spraviť. Na rýchly checkup hry spom používal PokerSnowie a ten mi práve pri mojich najhorších session hlásil, že hrám dobre a chyby, ktoré mi vypisoval boli také, ktoré by som urobil znova, teda buď exploitatívne keď som povedzme proti rybe thin valuebetoval, alebo veci ako shove pf miesto min5betu s KK a podobne.

Myslím, že ten zlý run má určite vplyv na kvalitu mojej hry, ale zatiaľ som sa držal na uzde. Neviem o tom, že by som vyslovene zahodil nejaký BI, pár krát som zahral agresívnejšie než obvykle, ale to boli spoty ako stackoff s AK pf alebo s FD na flope alebo turne s fold equity. Nikdy to nebolo bezhlavé, len to bolo pre mňa netypické, väčšinou sa snažím roztiahnuť rozhodnutia na viacero streets a tu som to zmenil s tým, že raz ten doubleup už vyjsť musí.

 

23.6. som nabehol na nový dený režim, tu sú základné body:

 • nepozerám inboxy (mail,FB, Skype) pred 13:00
 • ráno ako prvé píšem články na blog
 • hrávam ráno a ak vyjde čas tak pridám ďalšiu session večer
 • sessions delím do 50 minútových blokov s 10 minútovou prestávkou
 • reviewujem svoje handy v PokerSnowie aj HEM
 • analyzujem protihráčov
 • analyzujem boardy

 

Nesnažím sa všetko zaviesť naraz, zo skúsenosti viem, že treba ísť postupne, dôležité je pre mňa momentálne, aby som odohral za deň aspoň tri 50-minútové bloky a nedal sa strhnúť k pozeraniu inboxov a nedajbože reagovaniu na správy v nich – to je cesta minimálne k stratenej hodine, ale často k úplne vynechanej session.

Koncom mesiaca som bol na tradičnej PokerPortal chate – účasť nám síce klesla, ale zábavu sme mali a spravili sme si aj výlet do Slovenského raja – je tam krásne ešte sa tam určite vrátim.

 

Hacking

Denný režim – pracujem na jeho zakomponovaní – úspešnosť sledujem checklistom. Cieľom je zautomatizovať, systematizovať hlavne začiatok dňa a tým zvýšiť volume hrania a analyzovania a znížiť percento premrhaného času.

Bulletproof Tea – miesto raňajok pijem čaj s maslom – je to odvodené od Bulletproof Coffee, v skratke: do horúceho čaju dám nesolené maslo (používam Kerrygold) a za lyžičku MCT oleja, rozmixujem to ručným mixérom a vypijem miesto raňajok. Tým pádom dostanem dostatok energie na fungovanie až do 13:00 bez výkyvov krvného cukru a s tým spojenou únavou/ospalosťou spôsobenou inzulínovou rekaciou. Je to prekvapujúco v pohode, s kávou je to vraj ešte lepšie a aj účinnejšie (fuj káva).

Spánok – používam aplikáciu SleepCycle v telefóne na sledovanie kvality spánku a šetrné budenie (vo fáze ľahkého spánku) – podľa pohybu eviduje hĺbku spánku. Zatiaľ som v začiatočnej fáze testovania, takže si robím 10 dňovú baseline, aby som vedel posúdiť, či moje pokusy vedú ku kvalitnejšiemu spánku. Chcem otestovať veci ako štuple do uší, maximálne zatemnenie miestnosti, sex, rôzne jedlá, meditáciu, hudbu, rôzne farebné svetlá pred spaním a pod. a ich účinok na kvalitu spánku. Cieľom týchto pokusov je dosiahnuť lepší spánok, čo by mohlo umožniť ho skrátiť z terajších 8 na 5-6 hodín a tým získať viac času.

Tracking – toto bude dlhodobo imo jedna z najdôležitejších vecí, ktorá mi umožní merať efekt zmien v mojom živote a rozhodnúť sa, ktoré sú pre poker prínosom a ktoré skôr na škodu. Zapisujem si plnenie bodov resp. výsledky mojich pokusov

 • denný program
 • telesná hmotnosť
 • happiness score – číslo od 0 po 10 subjektívne hodnotenie ako dobre som sa cítil počas dňa
 • kvalita spánku
 • subjektívne hodnotenie hry (A-D) a mindsetu (slovne) ku každému odohratému 50 minútovemu bloku (toto je možno prehnané, uvidím či to bude mať zmysel)

 

Plán na ďalší mesiac

 •  stabilizovať sa v plnení denného plánu, zamerať sa na hru, odohrať v priemere 3-4  50-minútove bloky denne (predpokladám, že pôjdem na nejakú dovolenku, takže budem musieť zapracovať).
 • rozanalyzovať si 1 board denne
 • dokončiť ďalšiu verziu preflop tabuliek a naučiť sa ich
 • naprogramovať systém, ktorý mi umožni GTO analýzu 2-7 NL Single Draw

 

GL všetkým.